Marc Newson ontwerpt Ressence-horloge met wijzers die zweven in een verwijderbare, met olie gevulde kamer

Oliegevuld horloge van Marc Newson en Ressence

Marc Newson ontwerpt het TYPE 3 MN-horloge van Ressence, waarbij de wijzers lijken te zweven in een verwijderbare, met olie gevulde kamer. Het ontwerp van het uurwerk maakt gebruik van Ressence’s ROCS-systeem (Ressence Orbital Convex System), een weergavemechanisme dat de schijven van het accessoire beweegt in plaats van de standaard wijzers. Deze schijven draaien om meerdere assen, en bij de TYPE 3 MN met Marc Newson houden vier biaxiale satellieten schijven van titanium Grade 5 vast. Elke satelliet beweegt onder een vaste hoek, waardoor de uren, minuten en seconden duidelijk afleesbaar zijn.

Er is ook een geleideschijf in de schijven gegraveerd, die oplicht zodat de drager de markeringen in zowel lichte als donkere omgevingen kan zien. Het uurwerkmechanisme gebruikt magneten om de beweging van de schijven aan te drijven. Binnenin is een deel van het horloge gescheiden van een ander deel. Deze bovenste kamer is gevuld met siliconenolie. De onderste kamer bevat het uurwerk. De olie voorkomt de gebruikelijke lichtbuiging die in horloges optreedt, waardoor de tijd op de schijven er bijna als glas uitziet en vanuit alle hoeken duidelijk afleesbaar is. Het saffierglas is gebogen om dit effect te versterken, waardoor de tijd lijkt te zweven onder de vingertoppen.

Marc Newson Ressence horloge. Alle afbeeldingen met dank aan Ressence.

De titanium kast houdt de olie in het uurwerk vast.

De TYPE 3 MN heeft een elliptische, vloeiende vorm die de pols volgt. Een gewelfd saffierglas bedekt de wijzerplaat en er zijn geen ’traditionele’ wijzers boven de wijzerplaat, vanwege de met olie gevulde ruimte onder het glas. Het kleurenpalet, ontworpen door Marc Newson, bestaat uit celadongroen, grijs, zwart en geel. Deze tinten komen ook terug in de horlogeband, die naadloos aansluit op de kast. Deze vorm creëert een doorlopende lijn tijdens het dragen, wat het draagcomfort verbetert.

De kast van het met olie gevulde horloge van Marc Newson en Ressence is gemaakt van titanium. Alle oppervlakken zijn zo bewerkt dat ze één visuele stijl hebben, waardoor elk onderdeel er consistent uitziet, zelfs van dichtbij. De batterij in de TYPE 3 MN is mechanisch in plaats van elektronisch en slaat dus energie op door beweging. De afdichtingen tussen de onderdelen zijn zorgvuldig ontworpen, zodat de olie op zijn plaats blijft en het binnenwerk droog blijft. Het concept achter het horlogeontwerp heet Simplication, een proces dat Ressence gebruikt en dat goed aansluit bij de ontwerpstijl van Marc Newson. Het verwijdert alles wat overbodig is, terwijl de functionaliteit en zorgvuldigheid van het product behouden blijven. Sterker nog, de TYPE 3 MN toont alleen de tijd en niets extra’s. Er worden tot nu toe slechts 80 exemplaren van dit model geproduceerd.

Marc Newson is medeontwerper van het Ressence TYPE 3 MN horloge.

Geef een reactie